Producenci – Rolnicy

Dworskie Pole to rodzinne gospodarstwo. Założyli je nasi pradziadkowie. Od ponad 150 lat przekazywane było z pokolenia na pokolenie, tak też trafiło w nasze ręce, blisko dwa lata temu.Od tego momentu my mamy ziemię,a ona ma nas:)
Dostaliśmy szansę na przemienianie naszych ideałów, pomysłów w bardzo konkretne codzienne działania. „Bądź zmianą, którą pragniesz ujrzeć w świecie”, staramy się! Na razie skupiamy się głównie na uprawie warzyw i hodowli koni. Szczególnie bliska jest nam idea rolnictwa biodynamicznego, traktującego gospodarstwo jako żywy samowystarczalny organizm oraz jego holistyczne pojmowanie relacji człowieka z ziemią, roślinami, zwierzętami i kosmosem.
Jest to sposób prowadzenia gospodarstw przez naszych dziadków-samowystarczalność, szacunek do ziemi, pokora, wielopokoleniowa mądrość wynikająca z obserwacji natury.

Produkujemy warzywa w oparciu o naturalne metody, pracujemy zgodnie z kalendarzem biodynamicznym. Stosujemy wyłącznie naturalne środki ochrony roślin i nawozy, w tym kompost i obornik koński,który jest podstawą nawożenia naszej ziemi. W naszej zagrodzie będzie bioróżnorodnie, uprawiamy większość gatunków warzyw,zioła i kwiaty. Mamy nadzieję, że wraz z upływem czasu z każdego siewu zbierzemy plony i będą one co raz lepszej jakości;)

Widzimy rosnącą wokół świadomość i jednocześnie zapotrzebowanie na lokalną i zdrową żywność, wychodzimy więc temu na przeciw.
Z przyjemnością włączamy się w istniejącą już na świecie ideę farmera rodzinnego. My oferujemy wysokiej jakości żywność, Was zapraszamy do odwiedzania naszego gospodarstwa oraz zbudowania bliższej relacji. Doświadczyliśmy już od wielu osób wdzięczności za to co robimy, Wasze zaufanie i zadowolenie jest bardzo istotnym elementem naszego działania, dającym dużo satysfakcji i przekonania, że droga którą kroczymy jest dobra i potrzebna:)